• ZADBAJ O KLIMAT w swoim domu...
 
 

Rodzaje nawiewników. Jaki wybrać?

Nawiewnik sterowany ręcznie, ciśnieniowy, czy higrestowany? Z artykułu dowiesz się o typach produktów, z których warto korzystać.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nawiewników okiennych. Różnią się sposobem obsługi, wydajnością, izolacyjnością akustyczną oraz wyglądem. Jednak najważniejszym kryterium różniącym nawiewniki jest zasada działania. Pod tym względem wyróżnia się trzy typy produktów:
 

Nawiewnik sterowany ręcznie

Użytkownik sam decyduje o ilości dostarczanego do pomieszczenia powietrza poprzez ręczne ustawienie przesłony ograniczającej jego przepływ.

Nawiewnik ciśnieniowy automatyczny

Ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczenia, a wielkość przepływu rośnie wraz ze wzrostem różnicy ciśnień. Tego rodzaju nawiewniki posiadają blokadę, która automatycznie ogranicza napływ powietrza powyżej ustalonego poziomu, np. podczas silnego podmuchu wiatru.
 

Nawiewniki higrosterowane

Ilość dostarczanego powietrza uzależniona jest od poziomu wilgotności względnej w pomieszczeniu. Tego typu nawiewnik wyposażony jest w reagujący na wilgoć czujnik, który reguluje przepustowość urządzenia – zmniejsza lub zwiększa napływ powietrza do pomieszczenia.

Każdy z wymienionych rodzajów nawiewników może być wyposażony w ręczną blokadę, która ogranicza przepływ powietrza do minimum.
Wybierając nawiewnik okienny należy upewnić się, że spełnia on wymagania stawiane tego typu produktom. Wszystkie nawiewniki oferowane prze firmę Wenteko otrzymały aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, co świadczy o dopuszczeniu do użytku i ich wysokiej jakości.

Służymy pomocą w zakresie wyboru typu nawiewnika, doboru odpowiedniej ilości urządzeń oraz ich rozmieszczenia.
 
 
 

Dlaczego warto stosować
nawiewniki okienne?

Wentylacja jest to proces, który polega na dostarczaniu do pomieszczeń świeżego powietrza i jednoczesnym usuwaniu powietrza zużytego. W większości budynków ten..

zobacz więcej
 
 
 

Rodzaje nawiewników.
Jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nawiewników okiennych. Różnią się sposobem obsługi, wydajnością, izolacyjnością akustyczną oraz wyglądem. Jednak..

zobacz więcej